Poyeby

witajcie, drogie poyeby


#1 2013-03-31 15:30:32

iluzja

Administrator

Zarejestrowany: 2013-03-27
Posty: 41
Punktów :   

rysunki, obrazy

Na pewno słyszeliście o tym obrazie. Zafascynował mnie *-*

http://www.eioba.pl/files/user869/handsresisthim1.jpg

"The Hands Resist Him"
Przynosiły śmierć i nieszczęście każdemu, kto je podziwiał, oraz każdemu miejscu, w którym się znalazły. Każdemu, kto choć przez chwilę na nie popatrzy, zsyłają nocne koszmary. Mroczna zagadka tych przeklętych dzieł sztuki do dziś pozostaje nierozwiązana...

"The Hands Resist Him" (ręce go odrzuciły) to obraz olejny namalowany przez współczesnego malarza, Williama Stonehama. Jak mówił sam Stoneham, do namalowania obrazu zainspirowała go idea zbiorowej nieświadomości Carla Gustava Junga. Zdaniem autora, ludzie sztuki w pewnym sensie odbierają zawarte w niej sygnały, artykułując je następnie w swojej twórczości - są łącznikami z rzeczywistością. Symboliczne znaczenie mają cztery występujące na obrazie elementy: chłopiec, lalka, rączki i szyba. Dziecko stanowi personifikację osoby autora, dłonie to inne życia, inni ludzie połączeni przez "wspólną, ponadosobową psyche". Szyba jest w tym obrazie przesłoną między jawą a snem, lalka zaś jest symbolem towarzysza, przewodnika pomiędzy tymi stanami.

Wokół "The Hands Resist Him" krąży wiele osobliwych historii. Założyciel galerii, w której po raz pierwszy wystawiono obraz, umarł w tajemniczych okolicznościach, taki sam los spotkał później człowieka, który jako pierwszy opisał obraz w jednym z katalogów. Ludzie, którzy zetknęli się z tym obrazem, doznawali zawrotów głowy, niekiedy mdleli, wielu z nich widziało postaci z obrazu pojawiające się w mieszkaniach, a dzieci, które nań spojrzały, natychmiast zaczynały płakać. Co powoduje tą zbiorową histerię? Czy jej powodem rzeczywiście są siły nadprzyrodzone, czy może raczej zbędna propaganda i autosugestia?


Każdy jest prze­kona­ny, że je­go śmierć będzie końcem świata. Nie wie­rzy, że będzie to ko­niec tyl­ko i wyłącznie je­go świata...

Offline

 

#2 2013-03-31 15:34:02

iluzja

Administrator

Zarejestrowany: 2013-03-27
Posty: 41
Punktów :   

Re: rysunki, obrazy

A kopia tego obrazu wisiała w jednym z moteli naprzeciw mojego łóżka >_>

http://zagadkiswiata.prv.pl/images/pobraz2.jpg

To dziecko się na mnie gapiło przez calutką noc ;-;


Każdy jest prze­kona­ny, że je­go śmierć będzie końcem świata. Nie wie­rzy, że będzie to ko­niec tyl­ko i wyłącznie je­go świata...

Offline

 

#3 2013-04-01 01:48:07

Akina

poyeb

Zarejestrowany: 2013-03-29
Posty: 24
Punktów :   

Re: rysunki, obrazy

Oj, biedactwo... ja bym chyba nie zasnęła gdyby takie dziecko się na mnie gapiło, a tym bardziej znając historię tego obrazu x_x

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.yutopia.pun.pl www.paintmen.pun.pl www.tibiaots.pun.pl www.turniejefifa08best.pun.pl www.forumgsm.pun.pl